Domů KRÁSA A MÓDA O těchto zdravých benefitech, které vám přinese lahodný ananas, jste určitě nevěděli!

O těchto zdravých benefitech, které vám přinese lahodný ananas, jste určitě nevěděli!

Sdílejte

Pevný a pichlavý na povrchu, chutný, sladce voňavý a extrémně zdravý zevnitř. Ananas byl zařazen mezi nejzdravější ovoce na světě a to zaslouženě! Obsahuje nulový obsah tuku a cholesterolu a místo toho je bohatý na velké množství vitamínů A, B, C, draslíku, manganu a dalších tuctů jiných minerálů a živin, které naše tělo bezpodmínečně a pravidelně potřebuje.

Co to pro Vás znamená? Zařazení tohoto ovoce do jídelníčku zaručí přínos několika zdravých benefitů, na které se nyní podíváme.

 1. Zlepšuje imunitní systém

Ananasy jsou silným zdrojem vitaminu C a ve skutečnosti obsahují polovinu denní doporučené hodnoty pro dospělé. Vitamin C je také primární ve vodě rozpustný antioxidant, který bojuje proti poškození buněk. Naše tělo potřebuje dostatek vitamínu C k potlačení poškození buněk a zabraňuje bolestem kloubů a srdečním chorobám.

 1. Posilujte kosti

Kromě toho, že obsahují množství vitaminu C, má ananas také spoustu manganu, který posiluje kosti a spojovací tkáně. Jedna studie také naznačuje, že mangan pomáhá předcházet osteoporóze u postmenopauzálních žen. Jeden šálek čerstvého ananasového džusu obsahuje více než 70% požadované denní dávky manganu.

 1. Velký lék na dutiny a alergické otoky

Opět je to všechno o vitaminu C a bromelainu, neboť pomáhají redukovat hlen v krku a nosu. Pokud jste vystaveni sezónní alergii, začleňte ananas do vaší stravy, který spolu s dalšími doplňky bromelainu ulehčí váš stav.

 1. Snižuje stres

Ananasy obsahují dobrou úroveň několika vitaminů typu B, které pohánějí váš mozek, aby lépe fungoval a zvýšil schopnost účinně bojovat proti stres.

 1. Jezte ananas pro zdraví Vašich očí

Vzhledem k vysokým hladinám antioxidantů a vitamínu C ananas snižuje riziko makulární degenerace – oční onemocnění, které způsobuje ztrátu zraku.  Starší lidé jsou této nemoci obzvláště vystaveni.

 1. Chrání před nachlazením a kašlem

Díky obrovské míře protizánětlivého bromelainu a vitamínu C může být ananas skvělým prostředkem pro léčbu nepříjemných nachlazení a kašle. Je také známo, že bromelain snižuje otoky a respirační potíže. Enzymy, které ananasy obsahují, snižují zánět a vyčistí nadměrný hlen v dýchacím systému.

 1. Pomáhá v prevenci rakoviny

Ananasy obsahují množství antioxidantů, které pomáhají zachytit a bojovat proti volným radikálům. To zpomaluje proces poškození buněk, čímž zabraňuje některým druhům rakoviny. Ve skutečnosti výzkum zjistil, že ananasové enzymy mohou smršťovat nebo zabíjet rakovinové buňky.

 1. Zpevňuje dásně

Přípustné látky, kterých je ananas bohatý, napomáhají utlumení žaludečních tkání. Ve skutečnosti jsou ananasy často předepsány k tomu, aby opravili uvolnění zubů nebo zatažení dásní. Udržujte své zuby zdravé a silné tím, že budete konzumovat ananas.

 1. Snížit krevní tlak

Ananas také obsahuje velké množství draslíku, což je silný přírodní vazodilatátor, což znamená, že snižuje napětí cév a podporuje správný krevní oběh do různých částí těla. Ananasy pomáhají předcházet takovým onemocněním jako mrtvice a ateroskleróza.

 1. Pomáhá proti nevolnosti

Sklenice šťávy z ananasu vám pomůže porazit ranní nevolnost těhotných žen. Také každý, kdo trpí nevolností z cest, by měl vypít několik sklenic ananasového džusu, než se vydá na letiště nebo než nasedne do autobusu.

 1. Skvělé řešení pro akné

V tomto případě se ananas může používat jak navenek, tak i zevnitř ke zlepšení stavu pokožky díky velkým protizánětlivým vlastnostem vitaminu C, bromelainu a speciálních enzymů. Smíchejte to s kurkumou a máte úžasnou přirozenou masku na ošetření tváře.

 1. Posiluje nehty

Pokud váš organismus postrádá vitamín A a B, vaše nehty se pravděpodobně často lámou. Chcete-li vaše nehty silné a zdravé, použijte ananas.

 1. Proti popraskaným rtům

Smíchejte ananas s kokosovým olejem a získáte skvělou masku na zklidnění kůže a její hydrataci. Je to zdravé a chutné zároveň, takže se nemusíte bát, pokud nějakou část masky slíznete, než se vsákne.