Domů KRÁSA A MÓDA Úžasné benefity okurkové šťávy! To musíte znát!

Úžasné benefity okurkové šťávy! To musíte znát!

Sdílejte

Máte bláznivé a rušné dny, ale přesto se chcete starat o své zdraví? Dobrou zprávou je, že dokonce i v hektických dnech existují některé rychlé a jednoduché způsoby, jak zůstat zdravý. V dnešním článku vám přestavíme benefity okurkové šťávy, která vás v horkých letních dnech osvěží a zároveň prospěje vašemu tělu!

  1. Snižuje riziko onemocnění srdce

Obecně známo je, že prostřednictvím dobrého životního stylu, který spočívá ve zdravé výživě a pravidelného cvičení, můžete snížit své šance na rozvoj kardiálního onemocnění. To platí i pro zapojení okurkové šťávy do jídelníčku. Bylo prokázáno, že pomáhá snižovat vysoký krevní tlak (hlavní rizikový faktor pro srdeční choroby) tím, že pomáhá ledvinám zbavit se extra síry v těle.

  1. Podporuje slabé kosti

Pokud jde o zdraví kostí, většina lidí pomyslí na důležité látky jako vápník, vitamin D a hořčík. Ale nesmíme zapomenout ani na vitamin K, které je také nesmírně důležitý! Naštěstí okurky jsou neuvěřitelně bohaté na tento vitamin, který pomáhá vytvářet kostní matrici a udržuje kost hustou a silnou.

  1. Zabraňuje dehydrataci

K dehydrataci může dojít z různých důvodů- teplý den, namáhavý výcvik či špatný pitný režim. Obecně je doporučováno během dne vypít 6 až 8 sklenic denně pro své zdraví. Okurková šťáva, která je lahodná, ulehčí dodat dostatek vody do vašeho systému.

  1. Může pomoci snížit riziko rakoviny

Samotná okurková šťáva riziko rakoviny snížit nemůže, ale pokud je součástí celkového zdravého životního stylu, může poskytnout tělu vitamíny, minerální látky a vlákniny, které tělo potřebuje, aby zůstalo zdravé. Tento nápoj je však bohatý na antioxidanty a sloučeniny, jako jsou cucurbitaciny a lignany, které byly prokázány v klinických studiích a pomáhají tělu chránit se před rakovinou.

  1. Snižuje šance na chronické onemocnění

Bohatá řada antioxidantů v okurce může pomoci snížit stres buněk, zpomalit proces stárnutí a zabránit mnoha chronickým onemocněním souvisejících s věkem jako je např. cukrovka nebo Alzheimerova choroba.

  1. Pomáhá redukovat extra kalorie

Pití okurkové šťávy může pomoci omezit chuť k jídlu a usnadnit snížení spotřeby kalorií, aniž byste trpěli bolestmi z hladu. Pomáhá také snížit celkové množství kalorií, pokud jste ji zařadili do svého pitného režimu jako náhradu za sodu, džus nebo jiné sladké nápoje.

  1. Zabraňuje suché kůži

Slunce, studené nebo horké počasí či znečištěné ovzduší mohou mít svou daň na pokožce, která je následně suchá, červená a svědí. Nicméně okurka může pomoci! Pomáhá nejen hydratovat kůži zevnitř, ale obsahuje také křemík a vitamín B-5, dvě živiny, které pokožka potřebuje, aby zůstala zdravá. Když jej používáte jako toner, můžete snížit zánět a podráždění a udržet pokožku hladkou a čistou.

  1. Zabraňuje svalové slabosti

Nedostatek cvičení a některých živin ve stravě usnadňuje svalům ochabnout – a to může způsobit, že je těžší zhubnout a dostat se do formy. Okurková šťáva však může vyživovat svaly důležitými živinami, jako je křemík. Pokud jste na programu, který pomáhá vybudovat svaly pomocí cvičení, je okurková voda skvělým způsobem, jak tento program zvýšit.