Domácí ovoce?! Těchto 5 ovocných stromů si můžete vypěstovat ze semínek doma i Vy!

Sdílejte

Ačkoli v dnešní době není problém sehnat všechny produkty v supermarketech, s jejich cenou nemusíme být vždy spokojeni. Krom toho není lepšího pocitu, když víte, že potraviny byly vypěstovány doma s láskou bez použití různých chemických postřiků a jiných látek.

Sestavili jsme pro vás seznam ovocných stromů, které si lze snadno vypěstovat v pohodlí Vašeho domova ze semínek přírodní cestou jak na zahradě, tak i na balkóně.

  1. Mandarinky

Mandarinky patří mezi stálezelené rostliny, které rostou do výšky 3-4,5 m a mohou vydržet po dobu 4 až 7 let. Pro vypěstování následujte tyto kroky. Umístěte stromy na dobře osvětlené místo, ale ne na přímé sluneční světlo. Používejte kvalitní odvodňovací zeminu a často zalévejte. Je lepší používat semínka z čerstvého ovoce, protože jsou životaschopnější a na jaře, nebo na začátku léta je vysazovat. Když je sadba dostatečně velká, uložte strom do větší nádoby s čerstvou směsí.

  1. Avokádo

Pěstování avokáda se zpočátku může trochu lišit od jiných ovocných stromů. Před vysazením semena avokáda do půdy, potřebuje sadbu. Porot vezměte 3-4 parátka, kterými propíchněte pecku a umístěte ji přes sklenici vody. Voda by měla pokrývat asi jeden centimetr pecky. Položte sklenici na teplé místo a vyhněte se přímému slunečnímu světlu po dobu 2-6 týdnů, dokud se neobjeví kořeny. Avšak berte v úvahu to, že může trvat 5 až 13 let, než bude strom dostatečně zralý, aby produkoval ovoce.

  1. Hruška

V prvním kroku hrušky rozvrstvěte, aby byl proces jednodušší. Za tímto účelem vložte semena do plastového sáčku s vlhkým rašelinným mechem. Umístěte vak do ledničky a uložte jej na dobu 60-90 dní. Poté semena umístěte do sklenice teplé vody po dobu 2 dnů.

Pak postupujte dle těchto instrukcí: Je potřeba dobře odvodněné půdy a minimálně 6 hodin slunečního světla a nezapomeňte, že čím více rostlina získává světlo, tím více vody potřebuje.

  1. Švestka

Abychom si vypěstovali vlastní švestičku, musíme nejdřív nechat vyklíčit pecku. Proto pecku zabalte do vlhké papírové utěrky a uložte ji do ledničky na dobu 8 týdnů. Poté je můžete zasadit do půdy. Protože některá semínka nemusí přežít svůj první rok, je lepší jich vysadit více najednou, získaná semínka umístěte do samostatného plastového sáčku. Půda by měla být hluboká, písečná a měla by obsahovat jílovitou hlínu. Tuto půdu udržujte vlhkou, ale ne mokrou. Krom toho tyto stromy potřebují hodně sluníčka.

  1. Citrón

Abyste si doma snadno vypěstovali citrony z ovocných semen, postupujte podle těchto jednoduchých pravidel. Nejméně 5 až 10 semen, které vyberete z nejlépe čerstvého citrónu, zasaďte najednou. Nezapomínejte, že citronové stromy milují vodu, takže je zalévejte 2-3x týdně. Mimo to budou sazenice citrónu vyžadovat 10-14 hodin slunečního záření, zatímco rostoucí stromy potřebují nejméně 8 hodin. Když uvidíte kořeny v odvodňovacích dírách v květináči, je načase strom přemístit do větší nádoby. Ovoce očekávejte v průměru 5 let.

 

 

 

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.