Domů DEKORACE Toto je důvod, proč mají v rakouských vesnicích takové nádherné muškáty: Aby...

Toto je důvod, proč mají v rakouských vesnicích takové nádherné muškáty: Aby je nabudily do květů, dávají jim do hlíny tento zázrak!

Sdílejte

Určitě jste již slyšeli o nádherných muškátech, kterými jsou vyzdobené mnohé chatky a chaloupky v rakouských, švýcarských a německých turistických destinacích. Tyto nádherné muškáty se staly pravidlem, že jsou jedním z nejvýznamnějších turistických lákadel.

Alpská tajemství jsou jasnou zárukou úspěchu

Určitě je potřeba vědět, že v těchto oblastích se pěstují téměr odlišné odrůdy „tyrolských muškátů“. Tyrolské nebo alpské muškáty jsou převážně tahavé muškáty, které dokážou vytvořit souvislou záclonu květů. Tyrolské muškáty patří k naprosté klasice. Jsou léty osvědčené, vyzkoušené a patří k tomu nejlepšímu mezi balkonovými rostlinami. Působí naprosto úchvatným dojmem, protože se řinou v proudech dolů přes truhlíky a stékají se dohromady v originální barevné kompozici.

Proč je nemáme nikdy tak nádherné jako oni?

Alpským vzduchem to věřte není. Jde hlavně o postup starání a speciální hnojivo, na které v alpských oblastech nedají dopustit.

3 základní kroky, které vedou k úspěchu!

Je dobré vědět, že alpské a tyrolské muškáty jsou velmi odolné a houževnaté. Pokud jim dopřejete to, co potřebují, odmění se Vám neskutečnou krásou.

1) Do jednoho (přibližně 60 cm) květináče vysadíme vždy více přísad. Doporučujeme vysázet 8-10 kusů. Rostlině to neublíží a odmění Vás vodopádem květů.

2) Muškáty nemají žádné speciální nároky v porovnání s těma našima. Důležitou věcí v období březnu je pravidelné odštipávání výhonků s 3-4 lístky. Odštípnou se musejí i pupence – toto je třeba držet až do poloviny května.

3) V poslední řadě je nakrmte „alpským“ zázrakem. Nic nenabudí muškáty ke květům, tak jako hnůj od oveček. Každý ho v alpských vesnicích používá, protože učinky jsou neuvěřitelné. Hnojivo musí být dobře vyzrálé, kompostované a ideálně i vysušené, rozemleté a oseté. Jeden balík Vám vystačí na celé léto. Jednodušší způsob je koupit granulky nebo tyčinky v běžných květinářstvích, nebo i na internetu – jednoduše zatlačíté do půdy a máte hotovo. Tímto hnojivem nemůžete půdu nikdy přehnojit a navíc máte zaručenou ochranu proti plísním a dalším pohromám. Určitě doporučujeme vyzkoušet.

Sdílejte tento skvělý trik i svým přátelům, určitě ho rádi také využijí!