Tvoří se vám u plastových oken plíseň? Našli jsme skvělé řešení, jak se jí rychle zbavit!

Sdílejte

V dnešní době mám plastová okna téměř každá domácnost. Plastová okna jsou sice skvělá v tom, že oproti dřevěným skrz ně téměř neuniká teplo, ale tím, že se nedostatečně větrá se nám tvoří plíseň. V dnešním článku si, proto ukážeme způsoby, jak se plísně zbavit. Skvělé na těchto způsobech, je to, že nás nebudou stát mnoho peněz. Nezbývá, než se na ty nápady podívat.

  1. Trik

Skvělým řešením proti plísním, je obyčejné grilovací uhlí. Grilovací uhlí do sebe dokáže absorbovat velké množství vlhkosti, proto jej stačí vložit do plechové nádoby. Na víku nádoby stačí vytvořit tři otvory a nádobu s uhlím uzavřeme. Nyní už jen nádobu umístíme vedle místa, kde se nám tvoří plíseň. Nezapomeňte, ale uhlí každý měsíc vyměnit.

  1. Trik

Dalším skvělým nápadem je odsávač vlhkosti z chloridu vápenatého. Na výrobu budeme potřebovat 1 kg chloridu vápenatého, starou ponožku, kousek dřeva a misku na vodu. Granulovaný chlorid vápenatý nasypeme do ponožky a zavážeme. Na dřívko zavěsíme ponožku a pod ponožku dáme misku na zachytávání vody a lapač vlhkosti je hotový.

 

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.